EPCOS - TDK Electronics B43821A5225M002
Part No.:
B43821A5225M002
Datasheet:
B43821A5225M002.pdf
Description:
CAP ALUM 450V POLAR
Shipping
B43821A5225M002 Specifications
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
85Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
35 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
34 Ohms
Lead Spacing:
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.531" (13.50mm)