EPCOS - TDK Electronics B43644C9227M000
Part No.:
B43644C9227M000
Datasheet:
B43644C9227M000.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP TH
Shipping
B43644C9227M000 Specifications
Series:
B43644
Product Status:
Active
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
410mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency:
1.12 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
590 mOhms
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:
1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max):
1.268" (32.20mm)