EPCOS - TDK Electronics B43511A9687M000
Part No.:
B43511A9687M000
Datasheet:
B43511A9687M000.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP TH
Shipping
B43511A9687M000 Specifications
Series:
B43511
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
140mOhm @ 100Hz
Lifetime @ Temp.:
12000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency:
4 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
150 mOhms
Lead Spacing:
0.886" (22.50mm)
Size / Dimension:
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):
2.835" (72.00mm)