Brady Corporation B33D-1500-2-345BK
Part No.:
B33D-1500-2-345BK
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
B33D-1500-2-345BK.pdf
Description:
B33, B345 DS, BLACK, 2.433 X 2"
Shipping
B33D-1500-2-345BK Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Brady Corporation
Series:
PermaSleeve®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Label Type:
Heat Shrinkable
Label Size:
2.00" W x 1.50" Dia (50.8mm x 38.1mm); Cable O.D. 0.75" ~ 1.45" (19.1mm ~ 36.8mm)