Knowles Dielectric Labs B192NB2S
Part No.:
B192NB2S
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
RF Filters
Package:
3-SMD, No Lead
Datasheet:
B192NB2S.pdf
Description:
AFL09128
Shipping
B192NB2S Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
Package/Case:
3-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Frequency:
19.2GHz Center
Bandwidth:
4GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
4.25dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.450" L x 0.140" W (11.43mm x 3.56mm)
Height (Max):
0.088" (2.24mm)