Mechatronics Fan Group B1232L24B2-BS
Part No.:
B1232L24B2-BS
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Category:
DC Brushless Fans (BLDC)
Package:
Datasheet:
B1232L24B2-BS.pdf
Description:
FAN BLOWER 120X32MM 24VDC WIRE
Shipping
B1232L24B2-BS Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
Series:
B1232
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Voltage - Rated:
24VDC
Size / Dimension:
Square/Rounded - 120mm L x 120mm H
Width:
32.00mm
Air Flow:
21.0 CFM (0.588m³/min)
Static Pressure:
0.330 in H2O (82.2 Pa)