Orbel Corporation B-0750SB1125-0250XF
Part No.:
B-0750SB1125-0250XF
Manufacturer:
Orbel Corporation
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
B-0750SB1125-0250XF.pdf
Description:
RF SHIELD 0.750" X 1.125" FRAME
Shipping
B-0750SB1125-0250XF Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Orbel Corporation
Series:
Bullzeye™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Shield, 2-Piece
Height - Overall:
0.250" (6.35mm)
Length - Overall:
1.125" (28.58mm)
Width - Overall:
0.750" (19.05mm)