Orbel Corporation B-0500CC1000-0250XC
Part No.:
B-0500CC1000-0250XC
Manufacturer:
Orbel Corporation
Category:
RF Shields
Package:
Datasheet:
B-0500CC1000-0250XC.pdf
Description:
RF SHIELD 0.500" X 1.000" COVER
Shipping
B-0500CC1000-0250XC Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Orbel Corporation
Series:
Bullzeye™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Cover
Height - Overall:
0.115" (2.92mm)
Length - Overall:
1.028" (26.11mm)
Width - Overall:
0.528" (13.41mm)