JST Sales America Inc. AYU2T-1HBR-D100N(HF)
Part No.:
AYU2T-1HBR-D100N(HF)
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AYU2T-1HBR-D100N(HF).pdf
Description:
COAX CBL MICRO TO MICRO
Shipping
AYU2T-1HBR-D100N(HF) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
JST Sales America Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Style:
Micro Coaxial to Micro Coaxial
1st Connector:
Micro Coaxial
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Rear Side Nut
2nd Connector:
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Rear Side Nut
Length:
3.937" (100.00mm)
Cable Type:
0.81mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
Frequency - Max:
20 GHz
Color:
Red
Features:
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C