Panasonic Electric Works AXD100811
Part No.:
AXD100811
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Category:
DIN 41612
Package:
Datasheet:
AXD100811.pdf
Description:
CONN DIN RCPT 100POS PCB RA GOLD
Shipping
AXD100811 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Panasonic Electric Works
Series:
AXD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Receptacle, Female Sockets
Number of Positions:
100
Number of Positions Loaded:
All
Pitch:
0.100" (2.54mm)