Abracon LLC AWSZT-50.00CV-T
Part No.:
AWSZT-50.00CV-T
Package:
1512 (3731 Metric)
Datasheet:
AWSZT-50.00CV-T.pdf
Description:
CERAMIC RES 50.0000MHZ SMD
Shipping
AWSZT-50.00CV-T Specifications
Series:
AWSZT-CV
Package/Case:
1512 (3731 Metric)
Frequency:
50 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Impedance:
40 Ohms
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Height:
0.047" (1.19mm)