Abracon LLC AWSCR-48.00CW-T
Part No.:
AWSCR-48.00CW-T
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
AWSCR-48.00CW-T.pdf
Description:
CERAMIC RES 48.0000MHZ 5PF SMD
Shipping
AWSCR-48.00CW-T Specifications
Series:
AWSCR-CW
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Frequency:
48 MHz
Frequency Stability:
±0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
5 pF
Impedance:
50 Ohms
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.047" (1.19mm)