Abracon LLC AWSCR-3.58CPLB-C30-T4
Part No.:
AWSCR-3.58CPLB-C30-T4
Datasheet:
AWSCR-3.58CPLB-C30-T4.pdf
Description:
CERAMIC RES 3.5800MHZ 30PF SMD
Shipping
AWSCR-3.58CPLB-C30-T4 Specifications
Series:
AWSCR-CPLB
Frequency:
3.58 MHz
Frequency Stability:
±0.4%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Capacitance:
30 pF
Impedance:
30 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Height:
0.059" (1.50mm)