Abracon LLC AWSCR-27.00CW-T
Part No.:
AWSCR-27.00CW-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
AWSCR-27.00CW-T.pdf
Description:
CERAMIC RES 27.0000MHZ 5PF SMD
Shipping
AWSCR-27.00CW-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AWSCR-CW
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±0.2%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
5 pF
Impedance:
50 Ohms
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height:
0.047" (1.19mm)