Assmann WSW Components AWP2-24-7240
Part No.:
AWP2-24-7240
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
AWP2-24-7240.pdf
Description:
CONN SOCKET 24POS IDC GOLD
Shipping
AWP2-24-7240 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket
Contact Type:
Female Socket
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)