Assmann WSW Components AWLP-34/3.2-T-R
Part No.:
AWLP-34/3.2-T-R
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Board In, Direct Wire to Board
Package:
Datasheet:
AWLP-34/3.2-T-R.pdf
Description:
CONN DIP HDR IDC 34POS VERT
Shipping
AWLP-34/3.2-T-R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Series:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Ribbon Cable, DIP Header
Number of Positions:
34
Cable Pitch:
0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)