Assmann WSW Components AWG28-37/F/300
Part No.:
AWG28-37/F/300
Datasheet:
AWG28-37/F/300.pdf
Description:
CBL RIBN 37COND 0.05 MULTI 100'
Shipping
AWG28-37/F/300 Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Number of Conductors:
37
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length:
100.0' (30.48m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.850" (46.99mm)
Voltage:
300 V
Features:
105°C