Assmann WSW Components AWG28-34/F-1/300
Part No.:
AWG28-34/F-1/300
Datasheet:
AWG28-34/F-1/300.pdf
Description:
CBL RIBN 34COND 0.039 MULTI 100'
Shipping
AWG28-34/F-1/300 Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Number of Conductors:
34
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
100.0' (30.48m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.339" (34.00mm)
Voltage:
300 V
Features:
-10°C ~ 105°C