Assmann WSW Components AWG28-30/F/300
Part No.:
AWG28-30/F/300
Datasheet:
AWG28-30/F/300.pdf
Description:
CBL RIBN 30COND 0.05 MULTI 50'
Shipping
AWG28-30/F/300 Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Number of Conductors:
30
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length:
50.0' (15.24m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.500" (38.10mm)
Voltage:
300 V
Features:
105°C