Artaflex Inc. AW24RUH-H2-AA
Part No.:
AW24RUH-H2-AA
Package:
Module
Datasheet:
AW24RUH-H2-AA.pdf
Description:
RF TXRX MOD ISM>1GHZU.FL TH
Shipping
AW24RUH-H2-AA Specifications
Package/Case:
Module
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
General ISM > 1GHz
Frequency:
2.4GHz
Power - Output:
21dBm
Sensitivity:
-93dBm
Antenna Type:
Antenna Not Included, U.FL
Voltage - Supply:
2.5V ~ 3.6V
Current - Receiving:
20mA ~ 23mA
Current - Transmitting:
195mA
Mounting Type:
Through Hole
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C