Artaflex Inc. AW24MCHL-SM
Part No.:
AW24MCHL-SM
Package:
PCB Module
Datasheet:
AW24MCHL-SM.pdf
Description:
RF TXRX MOD ISM>1GHZ CHIP SMD
Shipping
AW24MCHL-SM Specifications
Package/Case:
PCB Module
Packaging:
Bulk
RF Family/Standard:
General ISM > 1GHz
Frequency:
2.4GHz
Power - Output:
4dBm
Sensitivity:
-97dBm
Antenna Type:
Integrated, Chip
Voltage - Supply:
2.4V ~ 3.6V
Current - Receiving:
18.4mA ~ 21.2mA
Current - Transmitting:
20.8mA ~ 34.1mA
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C