Carling Technologies AU3-B0-20-620-1CD-C
Part No.:
AU3-B0-20-620-1CD-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AU3-B0-20-620-1CD-C.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
AU3-B0-20-620-1CD-C Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V