Automation Components, Inc. A/TTM100-I-4"-4-GD
Part No.:
A/TTM100-I-4"-4-GD
Datasheet:
A/TTM100-I-4"-4-GD.pdf
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD (NIST
Shipping
A/TTM100-I-4"-4-GD Specifications
Sensing Temperature - Local:
-40°C ~ 200°C
Voltage - Supply:
8.5V ~ 32V
Accuracy - Highest (Lowest):
±0.2%
Test Condition:
260°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C