Automation Components, Inc. A/TT100-R2-4
Part No.:
A/TT100-R2-4
Datasheet:
A/TT100-R2-4.pdf
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Room
Shipping
A/TT100-R2-4 Specifications
Sensing Temperature - Local:
1.5°C ~ 50°C
Sensing Temperature - Remote:
Output Type:
Analog Current
Voltage - Supply:
8.5V ~ 32V
Accuracy - Highest (Lowest):
±0.2%
Test Condition:
260°C
Operating Temperature:
1.5°C ~ 50°C