Automation Components, Inc. A/TT100-D-4"-2-GD
Part No.:
A/TT100-D-4"-2-GD
Datasheet:
A/TT100-D-4"-2-GD.pdf
Description:
Transmitter w/ 100 Ohm RTD, Duct
Shipping
A/TT100-D-4"-2-GD Specifications
Sensing Temperature - Local:
-40°C ~ 200°C
Sensing Temperature - Remote:
Output Type:
Analog Voltage
Voltage - Supply:
8.5V ~ 32V
Accuracy - Highest (Lowest):
±0.2%
Test Condition:
260°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C