Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-53425W-C2-R0
Part No.:
ATS-53425W-C2-R0
Category:
Heat Sinks
Package:
Datasheet:
ATS-53425W-C2-R0.pdf
Description:
HEAT SINK 42.5X42.5X24.5MM
Shipping
ATS-53425W-C2-R0 Specifications
Series:
maxiGRIP
Active
Type:
Top Mount
Package Cooled:
BGA
Attachment Method:
Clip, Thermal Material
Shape:
Square, Fins
Length:
1.673" (42.50mm)
Width:
1.673" (42.49mm)
Diameter:
Fin Height:
0.768" (19.50mm)