Selec Controls USA Inc. ATS2M1-1-16A-230V
Part No.:
ATS2M1-1-16A-230V
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Category:
Counters, Hour Meters
Package:
Datasheet:
ATS2M1-1-16A-230V.pdf
Description:
DIN RAIL - ASTRONOMICAL TIME SWI
Shipping
ATS2M1-1-16A-230V Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Selec Controls USA Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Timer
Operating Mode:
Count Rate:
Time Format:
Number of Characters Per Row:
8
Display Type:
LCD - Black Characters, Backlight
Display Characters - Height:
0.133" (3.39mm), 0.200" (5.07mm)
Input Type:
No Voltage
Output Type:
Relay
Voltage - Supply:
230VAC