Sensata-Airpax ATR20-A-63S-WB2-B-15.0A-2
Part No.:
ATR20-A-63S-WB2-B-15.0A-2
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
ATR20-A-63S-WB2-B-15.0A-2.pdf
Description:
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC
Shipping
ATR20-A-63S-WB2-B-15.0A-2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
ATR20
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
50 V