Panasonic Electronic Components ATPH33MAHA
Part No.:
ATPH33MAHA
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Tantalum - Polymer Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ATPH33MAHA.pdf
Description:
CAP TANT POLY 33UF 10V 1206
Shipping
ATPH33MAHA Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
POSCAP™ TPH
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)