Amphenol PCD ATBDR35S1
Part No.:
ATBDR35S1
Manufacturer:
Amphenol PCD
Category:
DIN Rail Channel
Package:
Datasheet:
ATBDR35S1.pdf
Description:
DIN RAIL 35MMX7.5MM SLOTTED 1M
Shipping
ATBDR35S1 Specifications
Manufacturer:
Amphenol PCD
Series:
ATBDR
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Top Hat
Slotted/Unslotted:
Slotted
Size:
1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.50mm)
Length:
39.370" (1000.00mm)