Broadcom Limited AT-41500-GP4
Part No.:
AT-41500-GP4
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
Die
Datasheet:
AT-41500-GP4.pdf
Description:
RF TRANS NPN 12V 8GHZ DIE
Shipping
AT-41500-GP4 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Broadcom Limited
Series:
Package/Case:
Die
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
12V
Frequency - Transition:
8GHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
1.4dB ~ 3dB @ 1GHz ~ 4GHz
Gain:
8dB ~ 17dB
Power - Max:
500mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
30 @ 10mA, 8V
Current - Collector (Ic) (Max):
60mA
Operating Temperature:
200°C (TJ)