METZ CONNECT USA Inc. AST0411504
Part No.:
AST0411504
Manufacturer:
METZ CONNECT USA Inc.
Category:
Wire to Board
Package:
Datasheet:
AST0411504.pdf
Description:
TERM BLOCK 15POS 45DEG 2.5MM PCB
Shipping
AST0411504 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
METZ CONNECT USA Inc.
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
15
Pitch:
0.098" (2.50mm)
Mating Orientation:
45° (135°) Angle with Board
Current:
8 A
Voltage:
150 V