Abracon LLC ASR315S2
Part No.:
ASR315S2
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Resonators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ASR315S2.pdf
Description:
ASR315S2
Shipping
ASR315S2 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASR315S2
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
SAW
Frequency:
315 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
±75kHz
Features:
Capacitance:
Impedance:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height:
0.059" (1.50mm)