Abracon LLC ASR315E-T
Part No.:
ASR315E-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Resonators
Package:
8-SMD, No Lead
Datasheet:
ASR315E-T.pdf
Description:
SAW RES 315.0000MHZ SMD
Shipping
ASR315E-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASR
Package/Case:
8-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
SAW
Frequency:
315 MHz
Frequency Stability:
Frequency Tolerance:
Features:
Capacitance:
Impedance:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height:
0.053" (1.35mm)