Abracon LLC ASPI-8040HS-R33N-T
Part No.:
ASPI-8040HS-R33N-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ASPI-8040HS-R33N-T.pdf
Description:
IND 0.33UH 29.5A 2.14M
Shipping
ASPI-8040HS-R33N-T Specifications
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASPI-8040HS
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
Molded
Material - Core:
Metal Composite
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
29.5 A
Current - Saturation (Isat):
36A
DC Resistance (DCR):
2.14mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.339" L x 0.323" W (8.60mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)