Abracon LLC ASPI-6045T-510M-T
Part No.:
ASPI-6045T-510M-T
Datasheet:
ASPI-6045T-510M-T.pdf
Description:
IND 51UH 1.15A 269M
Shipping
ASPI-6045T-510M-T Specifications
Inductance:
51 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.15 A
Current - Saturation (Isat):
1.35A
DC Resistance (DCR):
269mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
6.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)