Abracon LLC ASPI-6045T-2R7N-T
Part No.:
ASPI-6045T-2R7N-T
Datasheet:
ASPI-6045T-2R7N-T.pdf
Description:
IND 2.7UH 4.3A 20M
Shipping
ASPI-6045T-2R7N-T Specifications
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
4.3 A
Current - Saturation (Isat):
5.75A
DC Resistance (DCR):
20mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
38MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.50mm)