Allied Components International ASPC80-333K-RC
Part No.:
ASPC80-333K-RC
Manufacturer:
Allied Components International
Package:
Axial
Datasheet:
ASPC80-333K-RC.pdf
Description:
33mH +/-10% Power Shielded Induc
Shipping
ASPC80-333K-RC Specifications
Manufacturer:
Series:
ASPC80
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bag
Inductance:
33 mH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
224 mA
DC Resistance (DCR):
2.78Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.550" Dia x 1.000" L (13.97mm x 25.40mm)