MEAN WELL USA Inc. ASP-150-24
Part No.:
ASP-150-24
Datasheet:
ASP-150-24.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 151W
Shipping
ASP-150-24 Specifications
Series:
ASP-150 (150W)
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
6.3 A
Power (Watts):
151W
Voltage - Isolation:
4.25 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C (With Derating)
Size / Dimension:
6.65" L x 2.39" W x 1.12" H (169.0mm x 60.7mm x 28.5mm)