MEAN WELL USA Inc. ASP-150-12
Part No.:
ASP-150-12
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ASP-150-12.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 12V 132W
Shipping
ASP-150-12 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
MEAN WELL USA Inc.
Series:
ASP-150 (150W)
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
11 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
132W
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
4.25 kV
Operating Temperature:
-20°C ~ 60°C (With Derating)
Features:
Adjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.65" L x 2.39" W x 1.12" H (169.0mm x 60.7mm x 28.5mm)