Astrodyne TDI ASM65-240-BNH-0F0
Part No.:
ASM65-240-BNH-0F0
Datasheet:
ASM65-240-BNH-0F0.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 65W
Shipping
ASM65-240-BNH-0F0 Specifications
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
2.71 A
Power (Watts):
65W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Size / Dimension:
3.00" L x 2.00" W x 0.95" H (76.2mm x 50.8mm x 24.1mm)