Astrodyne TDI ASM65-240-BET-0F0
Part No.:
ASM65-240-BET-0F0
Datasheet:
ASM65-240-BET-0F0.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 65W
Shipping
ASM65-240-BET-0F0 Specifications
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output 1:
2.71 A
Power (Watts):
65W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Size / Dimension:
3.41" L x 2.48" W x 1.38" H (86.5mm x 63.0mm x 35.0mm)