Astrodyne TDI ASM65-150-BNH-0F0
Part No.:
ASM65-150-BNH-0F0
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ASM65-150-BNH-0F0.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 65W
Shipping
ASM65-150-BNH-0F0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Series:
ASM30
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Open Frame
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
4.33 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
65W
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Features:
Mounting Type:
Size / Dimension:
3.00" L x 2.00" W x 0.95" H (76.2mm x 50.8mm x 24.1mm)