Astrodyne TDI ASM201-480-BET-PF1
Part No.:
ASM201-480-BET-PF1
Datasheet:
ASM201-480-BET-PF1.pdf
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 200W
Shipping
ASM201-480-BET-PF1 Specifications
Series:
ASM201
Voltage - Input:
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:
48V
Current - Output 1:
4.2 A
Power (Watts):
200W
Voltage - Isolation:
4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Features:
Universal Input
Size / Dimension:
4.17" L x 2.68" W x 1.57" H (105.9mm x 68.1mm x 39.9mm)