Taoglas Limited ASGP.1575.10B.4.A.01
Part No.:
ASGP.1575.10B.4.A.01
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ASGP.1575.10B.4.A.01.pdf
Description:
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH SLD
Shipping
ASGP.1575.10B.4.A.01 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
RF Family/Standard:
Navigation
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.575GHz
Frequency Range:
Antenna Type:
Ceramic Patch
Number of Bands:
1
VSWR:
2
Return Loss:
Gain:
30dB
Power - Max:
Features:
LNA, Filter
Termination:
Solder
Ingress Protection:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.232" (5.90mm)