Abracon LLC ASFL1-25.000MHZ-EC-T
Part No.:
ASFL1-25.000MHZ-EC-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
ASFL1-25.000MHZ-EC-T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS TTL
Shipping
ASFL1-25.000MHZ-EC-T Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ASFL1
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS, TTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
15mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)