Allegro MicroSystems ASEK780KLR-150U-T-DK
Part No.:
ASEK780KLR-150U-T-DK
Datasheet:
ASEK780KLR-150U-T-DK.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR ACS780XLR
Shipping
ASEK780KLR-150U-T-DK Specifications
Packaging:
Bulk
Sensing Range:
150A
Interface:
Analog
Sensitivity:
26.66mV/A
Voltage - Supply:
4.5V