Allegro MicroSystems ASEK772ECB-200B-T-DK
Part No.:
ASEK772ECB-200B-T-DK
Datasheet:
ASEK772ECB-200B-T-DK.pdf
Description:
EVAL BOARD FOR ACS772
Shipping
ASEK772ECB-200B-T-DK Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Not For New Designs
Sensing Range:
200A
Interface:
Analog
Sensitivity:
10mV/A
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V