Allegro MicroSystems ASEK770LCB-050B-T-DK
Part No.:
ASEK770LCB-050B-T-DK
Datasheet:
ASEK770LCB-050B-T-DK.pdf
Description:
BOARD DEMO 770LCB-050B SENSOR
Shipping
ASEK770LCB-050B-T-DK Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensing Range:
50A
Interface:
Sensitivity:
40mV/A
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V