Allegro MicroSystems ASEK770KCB-150B-T-DK
Part No.:
ASEK770KCB-150B-T-DK
Datasheet:
ASEK770KCB-150B-T-DK.pdf
Description:
BOARD DEMO 770KCB-150B SENSOR
Shipping
ASEK770KCB-150B-T-DK Specifications
Packaging:
Box
Sensing Range:
150A
Interface:
Sensitivity:
13.33mV/A
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V